VS-M 1080 Karıştırıcılı Vakum Seti

AYRINTILI BİLGİ
MARKA ZEROVAC
MODEL NUMARASI VS-M 1080 VAKUM SETİ
VAKUM POMPASI MARKASI VE MODELİ MİNİ TİP VAKUM POMPASI (Sistem Gereksinimlerine göre model değişiklik gösterebilir)
VAKUM ODASI VM 1080 VAKUM ODASI
KAPAK VAKUMA DAYANIKLI ŞEFFAF KAPAK
TANK HACMİ 80 lt
ODA ÖLÇÜLERİ Ø405 mm x 625 mm
ODA AĞIRLIĞI 75 KG
ODA MALZEMESİ AISI 304 K PASLANMAZ ÇELİK
SIZDIRMAZLIK SİLİKON CONTA
SET İÇERİĞİ ODA + VAKUM POMPASI+BAĞLANTI ELEMANLARI DAHİL KOMPLE SİSTEM

VS-M 1080 Karıştırıcılı Vakum Seti

Vakum setleri silikon, reçine (poliüretan, polyester, epoksi) , alçı, mum gibi kalıplama  ürünlerinin içindeki hava kabarcıklarını almak amacıyla kullanılır.

Aynı zamanda ahşap ve bıçak kabzası stabilize işleminde ürünlerin kimyasal direncini arttırmak ve bu ürünleri alkol, etanol, aseton ve monomerler ile akrilik bazlı polimerler ile çalışmaya uygun hale getirmek amacıyla da kullanılır.

Vakum odası; gaz giderme işlemini kolaylaştıran bir vakumlu karıştırıcı mekanizması ile donatılmıştır.

Odanın gövdesi paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir ve kapasitesi 60 litredir. İç ölçüleri 405 mm (çap) ve 625 mm (yükseklik) tir.

Kapak; üzerinde iki gözetleme camı bulunan, paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. Sızdırmazlık kapak altında bulunan özel yapım bir silikon conta ile sağlanmaktadır. Kapakta bulunan iki adet gözetleme camının sahip olduğu şeffaflık kabarcık alma süresini gözlemlemenizi sağlar.

Manifold üzerinde bulunan iki valf kabarcık alma işleminin gidişatını kontrol etmenizi sağlar ve yine manifol üzerinde bulunan gliserinli vakum saati odanın içindeki mevcut basıncı gösterir.

Oda; kabarcıktan arındırılmış ürüne herhangi bir kirin girmesini önlemek amacıyla bir hava filtresi ile korunmaktadır.

Vakum odası özel olarak imal edilmiş vakuma dayanıklı bir hortum sayesinde bir vakum pompasına bağlanır. Hortumun üzerindeki özel contalar ve bağlantı elemanları sayesinde tam sızdırmazdır.

Kullanılan pompa yağlı tip paletli mini veya endüstriyel tip bir vakum pompasıdır. Kullanılacak prosese göre tek ve çift kademeli olarak seçilebilir. Vakum pompaları yüksek verimliliğe sahip son derece sessiz ve yüksek vakum değerine sahip pompalardır. Vakum pompalarımız 1 sene garanti altındadır.