VO 1080 Karıştırıcılı Vakum Odası

AYRINTILI BİLGİ
MARKA ZEROVAC
MODEL NUMARASI VM 1080 KARIŞTIRICILI VAKUM ODASI
KAPAK VAKUMA DAYANIKLI PASLANMAZ KAPAK
ODA HACMİ 80 lt
ODA ÖLÇÜLERİ Ø405 mm x 625 mm
ODA AĞIRLIĞI 22 KG
ODA MALZEMESİ AISI 304 K PASLANMAZ ÇELİK
SIZDIRMAZLIK SİLİKON CONTA
SET İÇERİĞİ PASLANMAZ ODA + ÖZEL SİLİKON CONTA+EMİŞ MANİFOLDU+VAKUM HORTUMU

VO 1080 Karıştırıcılı Vakum Odası

VO 1080 Vakum Odası, silikon, reçine (poliüretan, polyester, epoksi) , alçı, mum gibi kalıplama ürünlerinin içindeki hava kabarcıklarını almak amacıyla kullanılır.

Aynı zamanda ahşap ve bıçak kabzası stabilize işleminde ürünlerin kimyasal direncini arttırmak ve bu ürünleri alkol, etanol, aseton ve monomerler ile akrilik bazlı polimerler ile çalışmaya uygun hale getirmek amacıyla da kullanılır.

Vakum odası; gaz giderme işlemini kolaylaştıran bir vakumlu karıştırıcı mekanizması ile donatılmıştır.

Odanın gövdesi paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir ve kapasitesi 80 litredir. İç ölçüleri 405 mm (çap) ve 625 mm (yükseklik) tir.

Kapak; üzerinde iki gözetleme camı bulunan, paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. Sızdırmazlık kapak altında bulunan özel yapım bir silikon conta ile sağlanmaktadır. Kapakta bulunan iki adet gözetleme camının sahip olduğu şeffaflık kabarcık alma süresini gözlemlemenizi sağlar.

Manifold üzerinde bulunan iki valf kabarcık alma işleminin gidişatını kontrol etmenizi sağlar ve yine manifold üzerinde bulunan gliserinli vakum saati odanın içindeki mevcut basıncı gösterir.

Oda; kabarcıktan arındırılmış ürüne herhangi bir kirin girmesini önlemek amacıyla bir hava filtresi ile korunmaktadır.

Vakum odası özel olarak imal edilmiş vakuma dayanıklı bir hortum sayesinde bir vakum pompasına bağlanır. Hortumun üzerindeki özel contalar ve bağlantı elemanları sayesinde tam sızdırmazdır.